Kachľový sporák

Pri výbere kachľového sporáku je potrebné brať do úvahy fakt, že  základnou funkciou sporáku je varenie a pečenie a vykurovanie je jeho sekundárnou funkciou.

Na vykurovanie, prípadne dokurovanie popri hlavnom zdroji kúrenia je vhodný skôr do menších priestorov. Nie je vhodný na vykurovanie celého domu.

Výhody

Varenie
Vykurovanie
Tepelná zotrvačnosť
Kvalitné kovanie

Ponúkame stavby:

tradičných kobkových sporákov (s rúrou nad úrovňou platne),

sporáky s rúrou pod úrovňou varných platní.

sporáky s roštovým aj bezroštovým ohniskom

Ohnisko kachľového sporáku

Kachľový sporák môže mať klasické roštové alebo bezroštové ohnisko, ktoré sa používa v moderných peciach.Do bezroštového ohniska sa vzduch privádza cez steny ohniska, čo zabezpečuje lepšie vyhorenie spalných plynov a tým aj vyššiu účinnosť a nižšie emisie.

Bezroštové ohnisko

Moderné ohnisko s nízkymi emisiami, vyšším výkonom a vyšším tepelným ziskom. Na tento druh ohniska je možné napojiť aj kratší pecový ťah a vykurovať ním napr. susednú izbu. Sporák s bezroštovým ohniskom odporúčame hlavne majiteľom novostavieb, ale obľúbia si ho aj majitelia iných nehnuteľností.

Bezroštové ohnisko sa podobá skôr menšiemu ohnisku pece. Často bývy osadené presklenými dvierkami. V tomto ohnisku sa nenachádza rošt, ani popolník – popol sa vymetá až po niekoľkých kúreniach.

Povrchová úprava sporákov

Najčastejšia povrchová úprava je kombinácia kachlicových plôch s omietanými. Kachlice sa používajú hlavne na miestach, ktoré prichádzajú do styku s jedlom a je potrebné ich často čistiť. Omietané plochy sa používajú najmä na sokloch či nôžkach sporáku.

Zákazník si môže vybrať jednu alebo dve rúry na pečenie.

Hypokaust-schéma
Dvierka na pec

Kovanie

Sporákové dvierka alebo štít kúrenia, sporákový rám s platňami, rúra na pečenie a kovové iné doplnky sú povinnou výbavou sporáka. Kovanie sporáka musí mať podobnú výdrž ako samotný sporák. Dobre postavený sporák vydrží mnoho rokov – ešte dnes existujú funkčné sporáky spred 30 viac rokov. Nechceme, aby bol zákazník nútený meniť kovanie po niekoľkých rokoch používania.  Zákazníkom preto odporúčame kovania, ktoré toto zaručujú.

Pece na chlieb a pizzu, grily a záhradné stavby

Pece na chlieb a pizzu sú často súčasťou relaxačných zón v záhradách, ale aj súčasťou profesionálnej kuchyne. Aj tieto stavby sú súčasťou nášho portfólia.
Realizujeme profesionálne aj hobby chlebové aj pizza pece a exteriérové stavby sporákov, otvorených krbov a grilov. Súčasťou stavby môže byť aj spojenie s kuchynskou linkou a vybavením podľa želania zákazníka.

Hypokaust-schéma

Zaujímavé informácie nájdete aj na našom blogu.

Ako nenapojiť teplovodný krb

7 apríla, 2019|0 Comments

Ako nenapojiť teplovodný krb Výstižný obrázok, prečo sa armatúra teplovodného krbu neumiestňuje priamo do komory krbu, ale do technickej miestnosti, prípadne na miesto dostatočne odizolované.

Kachlice

4 januára, 2019|0 Comments

Kachlice Často sa na nás obraciate s požiadavkou, že by ste chceli pec, sporák alebo krb obložený kachlicami v domnení, že kachlice sú podobné ako kúpeľňové obkladačky. Kachlica je v prvom [...]